EINDHOVEN, VELDHOVEN, GELDROP, BEST,
MIERLO & SON EN BREUGEL

DE BUITENLANDSE HOND

Geplaatst: 22 feb. 2024

De laatste maanden is er nogal wat commotie over het fenomeen “de buitenlandse hond “, terwijl het adopteren van een hond via de juiste organisatie, niet alleen de hond een beter leven biedt, maar ook vaak je eigen leven een positieve draai kan geven.

Onze stichting Setter Rescue Netherlands, die deze maand 5 jaar bestaat, helpt niet enkel de honden die in een ander land zijn geboren en welke vaak onder vreselijke omstandigheden moeten leven, maar ook honden in ons eigen land die niet op de juiste plek zitten en op zoek zijn naar een beter thuis. Wij zijn een kleine stichting met 38 vrijwilligers en hebben onze focus gelegd op jachthonden en dan vooral op het ras setters welke in het buitenland nog als werkhond wordt gebruikt en al heel snel gedumpt worden als ze niet meer geschikt zijn om te werken. De meeste van onze vrijwilligers hebben zelf 1 of meerdere Setters in huis, sommigen al jarenlang en weten dan ook goed te vertellen hoe het leven met een setter als jachthond eruitziet. Goede info vooraf, tijdens en na de adoptie maken het verschil.

Op kleine schaal helpen we enkele honden uit het buitenland aan een beter leven in o.a. Nederland. Middels een uitgebreide adoptie-procedure, die begint met het invullen van een intake-formulier en uiteindelijk via een fysiek huisbezoek verder gaat, doen we ons best om zo de allerbeste match te creëren waarbij vooraf heel erg duidelijk wordt gemaakt wat men zoal kan verwachten als men een setter in huis neemt die een verleden achter zich heeft. Als alle partijen dan verder akkoord zijn, wordt transport ingepland, de papieren klaar gemaakt en een datum geprikt voor de dag dat we de hond thuis komen brengen met ons eigen voertuig. Een hondenlevenlang begeleiding, op welke manier dan ook, is voor ons vanzelfsprekend.

Neem bijvoorbeeld de prachtige Vanessa, een liver belton Engelse setter die uit de buurt van Napels een vreselijk leven bij een jager in een smerig hok had, maar inmiddels nu al bijna 3 jaar een prachtig leven heeft bij geweldige mensen in Eindhoven

Of de prachtige Balu, niet goed genoeg bevonden voor de jacht maar wel 100% goedgekeurd als gezinshond en het al 4 jaar geweldig naar zijn zin heeft in het Brabantse Boxtel en zelfs onze geweldige bus mag sieren.

De bus, waarmee we niet alleen spulletjes voor de honden ophalen en 1 a 2 keer per jaar zelf naar Italië brengen, maar ook een eyecatcher is, die volledig is ingericht op veiligheid en luxe voor de honden. Het vervoer van dieren, iets wat vaak op een minder prettige manier gebeurd, maar oh zo belangrijk kan zijn voor de rest van het leven van een hond.


We kunnen niet alle honden ter wereld redden, maar we wel de wereld van een hond. Geïnteresseerd in wat wij nog allemaal doen, neem eens een kijkje op onze Facebookpagina of op www.setter-rescue.nl


Elke maand als eerste de krant in je inbox?
<< MAILCHIMP FORM? >>

Krant online lezen?
Volg ons
Adverteren?
Bel naar 040-8431216 voor meer informatie