EINDHOVEN, VELDHOVEN, GELDROP, BEST,
MIERLO & SON EN BREUGEL

Binnenkijken bij Long patiëntenvereniging Luchtgenoten

Geplaatst: 30 dec. 2023

Binnenkijken bij…. Long patiëntenvereniging Luchtgenoten.


‘’In 2008 is het voortraject begonnen, en in 2010 is onze vereniging officieel van start gegaan’’, Vertelt Wim van den Biggelaar (64) uit Mierlo.

Wim is geboren en getogen in Mierlo, en al twaalf jaar voorzitter van patiëntenvereniging luchtgenoten. Uit zijn eigen ervaring als longpatiënt, kan Wim ons als geen ander vertellen wat het inhoudt om als longpatiënt door het leven te gaan. ‘’ons bestuur van de vereniging bestaat uit allemaal leden, die zelf ook longpatiënt zijn.’’

‘’Vereniging luchtgenoten is een vereniging voor longpatiënten, die ontstaan is uit een revalidatiegroep uit het Anna Ziekenhuis in Geldrop. Het bleek dat er veel behoefte was aan lotgenotencontact, dus besloten we een vereniging op te starten. We zijn de eerste jaren begonnen voor alleen longpatiënten, maar later ook voor hun partners. We merken tot op de dag van vandaag dat ervoor zowel longpatiënten, maar ook voor hun partners veel behoefte aan is, om samen te komen. Om de vereniging op te kunnen starten was er natuurlijk een financiering nodig. Mijn passie is muziek, dus ik besloot een lied op te gaan nemen. Dit nummer is opgenomen, en uitgebracht op cd. De opbrengsten hiervan waren ons begin als opstart van de vereniging. Na de opbouwjaren bereikten we al snel 140 leden.

We brengen mensen met longproblemen samen, om met elkaar een praatje te maken. Misschien (h)erkenning te kunnen vinden bij elkaar. Of om de vaardigheden en kennis te vergroten rondom de ziekte. Maar we organiseren ook thema-avonden waar veel thema’s onder de loep worden genomen, die met de ziekte te maken hebben. Denk hierbij aan de ademhaling of de voeding. Maar ook sport en bewegingsmogelijkheden worden besproken. Allemaal thema’s die van toepassing kunnen zijn voor onze leden.

Op jaarbasis organiseren we een twaalftal activiteiten. Veel van onze activiteiten zijn in het mom van vermaak en juist ontspanning. Een gezellige barbecue, een oliebollenmiddag, of midgetgolf. Zelfs vorig jaar de lichtjesroute per touringcar bus. We willen mensen uit hun isolement te halen, en naar buiten proberen te krijgen.

De vereniging is voor alle longpatiënten en hun partners uit Mierlo, Geldrop, maar ook voor alle regio’s rondom. We proberen onze contributie laagdrempelig te houden, dat is nu dertig euro op jaarbasis. Bij alle bijeenkomsten is uw partner of mantelzorger van harte welkom.’’

Heeft u vragen, of als

u een aanmelding overweegt kunt u contact opnemen met: Wim van de Biggelaar (06-49685438) of info@luchtgenoten.nl

www.luchtgenoten.nl

‘’Bent u longpatiënt? Dan kan luchtgenoten u een duwtje in de goede richting geven.’’
Elke maand als eerste de krant in je inbox?
<< MAILCHIMP FORM? >>

Krant online lezen?
Volg ons
Adverteren?
Bel naar 040-8431216 voor meer informatie