EINDHOVEN, VELDHOVEN, GELDROP, BEST,
MIERLO & SON EN BREUGEL

Dit is mijn Geldrop - Wim Mertens

Geplaatst: 26 dec. 2021

“Mijn naam is Wim Mertens, ik ben 63 jaar en samen met mijn vrouw en zoon woon ik in Geldrop. Hier ben ik opgegroeid en sinds drie jaar heb ik er mijn eigen tandprothetische praktijk. 

 

Ik ben geboren op Hulst, een van de zes gehuchten van Geldrop. Hier heb ik een fijne jeugd gehad, waarin ik veel met kinderen uit de buurt speelde. Iedereen hielp en kende elkaar, waardoor ik in een gemoedelijke sfeer kon opgroeien.


In die tijd was er weinig geld. Ik koos er daarom na de middelbare school voor om de opleiding tandtechnicus in Utrecht te gaan volgen, zodat ik vier dagen kon werken en een dag kon studeren. Toen ik hier mijn diploma voor had gehaald, moest ik in dienst. In Assen werd ik opgeleid om naar Libanon te gaan, maar mijn moeder wilde niet dat haar zoon naar een oorlogsgebied ging, dus ze zorgde ervoor dat ik naar Den Bosch werd overgeplaatst. Daar heb ik mijn dienstplicht vervolgt.


Hierna ben ik verder gegaan in de tandtechniek en heb ik tot 1985 bij ETL Opdam gewerkt. Daarna ben ik samen met mijn toenmalige compagnon voor mezelf begonnen. Eerst in Woensel en vanaf 1995 in Waalre.

In 2004 begon ik aan de opleiding tot tandprotheticus en sinds drie jaar heb ik mijn eigen praktijk in Geldrop: Tandprothetische Praktijk WH Mertens aan het Emopad in Geldrop.


Als tandprotheticus help ik patiënten zelfstandig aan alles wat uitneembaar is, zoals kunstgebitten, gedeeltelijke kunstgebitten, frames en kunstgebitten op implantaten. Dit doe ik nu fulltime en dat bevalt me erg goed. Ik ben volledig verantwoordelijk voor het aanmeten en maken van producten en kan op mijn eigen manier mensen vooruithelpen en blij maken.

Mijn werk is noodzakelijk, omdat mensen steeds ouder worden en dus ook vaker een kunstgebit nodig hebben. Er zijn in Nederland 550 tandprothetische praktijken. In ons dorp zijn er maar twee met de status tandprotheticus. En dat terwijl het juist zo belangrijk is dat mensen zich door een deskundige laten helpen. De kosten van de tandprotheticus worden door de zorgverzekering vergoed. Dat zouden meer mensen moeten weten.


Doordat ik voorheen het laboratorium en mijn praktijk in Waalre had, was ik minder in Geldrop, maar nu ik hier mijn praktijk heb, kom ik meer in contact met de mensen en leer ik mijn woonplaats opnieuw kennen. Piet van de Broek, bekend van bloemenzaak Braun en Broos, werkt met mij samen en vertelt veel over het verleden van ons dorp.


In mijn vrije tijd ben ik graag bezig met sport en mode. Ik ga zo vaak ik kan naar Sportcentrum Harks en op zondagochtend golf ik bij Golfclub Riel. Ook skiën vind ik erg leuk.

Wij komen graag in Spanje. Sinds een paar jaar volg ik Spaanse les bij de Volksuniversiteit. Het is een mooie wereldtaal die ik graag beheers en daarnaast is het ook nog eens een goede training voor mijn hersenen. Ik vind de manier van leven in Spanje fijn, heel rustig. In de toekomst zou ik er graag nog vaker heen willen.


Wij willen graag in Geldrop blijven wonen. Hier voel ik me geweldig. Ik heb ooit twee jaar in Eindhoven gewoond, maar daarna ben ik meteen teruggegaan en nu wonen we alweer 24 jaar op de Nimrodel.

Geldrop is een fijne plek. Ik vond dat er eerst niet zoveel te doen was, maar de afgelopen vijf jaar heeft het dorp een ontwikkeling doorgemaakt op het gebied van winkels en horeca. Het centrum vind ik daarom ook het allerleukst.”Elke maand als eerste de krant in je inbox?
<< MAILCHIMP FORM? >>

Krant online lezen?
Volg ons
Adverteren?
Bel naar 040-8431216 voor meer informatie